Prof. Dr. Pim Fortuyn

Prof. Dr. Pim Fortuyn

19 februari 1948 - 6 mei 2002

Ik zal zeggen wat ik denk,
en ik zal doen wat ik zeg...

Op 6 mei, even na zes uur, werd Pim Fortuyn in het Hilversumse Mediapark door meerdere schoten getroffen. Hij had kort daarvoor meegewerkt aan een rechtstreekse radio-uitzending.

Volgens de laatste peilingen zou zijn Lijst Fortuyn de Tweede Kamer-verkiezingen van 15 mei gaan winnen, waarmee het door hem nagestreefde premierschap binnen handbereik lag. Negen dagen voor deze verkiezingen overleed Pim Fortuyn, kort na de aanslag, aan zijn verwondingen.

Pim Fortuyn werd geboren in Velsen en behaalde in 1971 zijn doctoraat sociologie. Negen jaar later promoveerde hij in de sociale wetenschappen. Hij was korte tijd werkzaam bij de SER en was directeur van de OV Studentenkaart BV. In 1990 werd hij bijzonder hoogleraar aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam.

"Professor Pim" liet in de media veelvuldig van zich horen, en schuwde de controverse niet. Op flamboyante wijze verkondigde hij zijn mening, die in de loop der jaren zijn neerslag vond in talloze publicaties.

Op 25 november 2001 werd hij gekozen tot lijsttrekker van Leefbaar Nederland. Sinds 20 januari voerde hij de Rotterdamse afdeling van deze partij aan, waarmee hij bij de gemeenteraadsverkiezingen een overtuigende overwinning boekte. Intussen brak hij op 9 februari met de landelijke partij, om twee dagen later de Lijst Pim Fortuyn te presenteren.

Met zijn boek "De puinhopen van paars" als leidraad begon hij aan een politieke opmars die op 6 mei op brute wijze een halt werd toegeroepen. Pim Fortuyn werd 54 jaar.
< Vorige         11981 t/m 12000 van 23934        Volgende >
slachtoffer van je gelijk,
zitten wij nog opgescheept met dezelfde leugenaars als altijd

de slag is verloren, maar niet de strijd

gestorven voor de waarheid en het vaderland

rust nu maar uit, goed hart,

wie weet mag ik je ooit ontmoeten in de hemel 
Op 7 mei 2002
om 20:26 getekend door:
h.a.n.s. .p.e.t.e.r.s.
Dit is niet ok
Pim,door je gedurfde mening te uiten ,moest je het met de dood bekopen en dat is bezopen.Je bent een legende,we zullen je missen!!! robert en anita. 
Op 7 mei 2002
om 20:26 getekend door:
r.o.b.e.r.t. .e.n. .a.n.i.t.a.
Dit is niet ok
IT WILL NEVER BE THE SAME AGAIN!

Pim,wij zullen jou nooit vergeten! 
Op 7 mei 2002
om 20:26 getekend door:
J.e.f.f.r.e.y. .e.n. .m.i.r.a.n.d.a.
Dit is niet ok
Ik was het niet met je eens, zou tegen je demonstreren als dat moest. Maar dit had nooit mogen gebeuren, vermoord om een mening.
Rust zacht. 
Op 7 mei 2002
om 20:26 getekend door:
h.a.n.
Dit is niet ok
ik heb er geen woorden voor dat zo iets in Nederland kan gebeuren. ik ben diep ontroerd en wens de nabestaanden veel sterkte toe met dit verlies.
RUST ZACHT PIM IK ZAL JE NOOIT VERGETEN! 
Op 7 mei 2002
om 20:26 getekend door:
M.a.r.j.o.l.e.i.n. .H.e.i.j.s.m.a.n.
Dit is niet ok
Pim,
Wat motte we zonder jou?
Ik kan wel in trane uitbarste. Ik houd van jo, zoals ik nog nooit van iemand gehouwe heb. Je was en bent nog steeds mijn grote voorbeeld.
Pim I can be your hero baby, I can kiss away the pain.

I will never forget you.

Pim RULES.

We love you!

Adieu!

The benga boys 
Op 7 mei 2002
om 20:26 getekend door:
j.a.p.i.e.
Dit is niet ok
's middags nog op de radio naar het interview met Ruud de Wild zitten luisteren, drie kwartier later hoorde ik vol verbazing het bericht... ik had die man net nog gehoord.
Vol onbegrip, je kan iemands mening misschien niet delen, maar daarom moet je nog wel zijn persoon en daarbij zijn leven respecteren.
Slachtoffer van een impulsieve actie??
Pim was een bijzondere man en we mogen zijn rol in de politiek van het heden nooit vergeten!!
Veel sterkte aan familie en vrienden en alle andere mensen 
Op 7 mei 2002
om 20:26 getekend door:
a.n.i.t.a.
Dit is niet ok
Familie en vrienden van Pim: geconcoleerd. Ik leef met jullie mee.

Het is echt heel erg wat er gebeurd is, ik kan het nog niet helemaal bevatten. Wil er eigenlijk ook niet teveel over kwijt.

Sterkte aan iedereen die het nodig heeft en heel erg veel respect voor de mensen bij 3fm die vandaag hun programma toch door lieten gaan. 
Op 7 mei 2002
om 20:26 getekend door:
T.e.s.s.a.
Dit is niet ok
pim mijn stem heb je je had veelle goede ideen en opvatigen het ga je goed het is een groot zwart gat in de geschiedenis van nederland en van europa het is een schande dat zo iets in ons democratie 
Op 7 mei 2002
om 20:26 getekend door:
b.j.o.r.n. .d.e. .f.e.b.e.r.
Dit is niet ok
Het is HEEL HEEL erg wat er gebeurd is.
Men moet een voorbeeld nemen aan wat voor heer u was en bleef ondanks dat u van allerlei dingen belegend werd.
Eindelijk was er ook weer hoop op een eerlijk en oprecht politicus maar het mocht niet zo wezen.

God zij met je en rust zacht. 
Op 7 mei 2002
om 20:26 getekend door:
A.n.d.y.
Dit is niet ok
'Ik zeg wat ik denk, en ik doe wat ik zeg'.
Pim Fortuyn, de man die de politiek weer naar het volk bracht. De man die de gewone burger in het hart trof met opvattingen die ook bij ons leven. De man die hoop gaf dat ons land een betere koers kon varen.
Eén gek nam die man weg. En ontnam een heel volk de illusie van een leefbaarder natie.
Politiek Nederland zal nooit meer hetzelfde zijn.
Pim, vindt nu de rust die je hier niet gegeven was. Het is je gegund. 
Op 7 mei 2002
om 20:25 getekend door:
K.u.r.f.
Dit is niet ok
BIZAR dat dit gebeurt met de man die zei wat hij dacht en vele vele met ons.
Afgrijzelijk dat je hier voor moet boeten dat er een gek rond loopt en dir op zo'n ongelofelijke laffe manier wil afstraffen het is echt bizar.
Pim bedankt voor het wakker schudden van vele mensen helaas mag je ze niet verder wakker houden.
Terecht dat je onder enorme belangstelling herdacht wordt ook voor je nabestaande.
We hopen dat je de rust krijgt die je hebt verdiend. 
Op 7 mei 2002
om 20:25 getekend door:
m.a.r.i.s.k.a. .e.n. .j.e.a.n.
Dit is niet ok
Eindelijk een zichtbaar mens in de politiek, met al zijn mooie en minder mooie kanten een op en top mens. Het is jammer dat hij hier niet op kan reageren. Een erg laffe manier om op deze manier je aanval te doen. Maar laten we onze rust bewaren en bidden in nagedachtenis van pim voor een beter Nederland.
laten we ook bidden voor de moordenaar en zijn familie, ook zij zullen een erg moeilijke tijd tegemoed gaan.
Pim je was een mooie man, mooi van binnen!
jan haro 
Op 7 mei 2002
om 20:25 getekend door:
j.a.n. .h.a.r.o.
Dit is niet ok
condoleance aan de nabestaande en dierbare van Pim.
Ik ben diep geschokt en kapot dat dit in een democratich land kan gebeuren
Van binnen ben ik verscheurd en huil.
Ik had grote bewondering voor de meningen die jij kon uiten de regering werd wakker gemaakt .

Pim ik hou van je, liefs Carla. 
Op 7 mei 2002
om 20:25 getekend door:
C... .S.t.o.f.f.e.l.s.
Dit is niet ok
strijdlustig, rechtuit en oprecht! ook in Belgenland keek men naar jou op. Iemand zoals jij missen we hier nog, want de meeste politiekers hier hebben geen ballen aan hun lijf.
Ik heb geen woorden voor wat er gebeurde.
rust in vrede bij alle anderen waar ik naar op keek 
Op 7 mei 2002
om 20:25 getekend door:
s.t.e.v.e.
Dit is niet ok
Lieve Pim,

Jij was de enige die zei waar het op stond. Helaas moest jij daar voor sterven. Hopelijk is het niet voor niets geweest en kijk je binnenkort vanaf waar je ook bent met een knipoog toe.

Je bent de beste en ik zal je missen! 
Op 7 mei 2002
om 20:25 getekend door:
M.a.a.r.t.e.n.
Dit is niet ok
ik heb er geen woorden voor wat hier is gebeurd ,is dit nederland?
het is echt walgelijk.
ik wens de familie en iedereen die hier verdriet van heeft veel sterkte toe
pim rust in vrede 
Op 7 mei 2002
om 20:25 getekend door:
n.i.c.o.l.e.
Dit is niet ok
Beste Pim,

Ik was het niet eens met je ideeen, maar wat er nu gebeurt is 10 keer zo
erg. Ik haat de dader, wie het dan ook is. Ik wou dat je kon weten dat
iedereen om je geeft, en dat er in het nieuws niets anders is dan jou ...
Dat je in ons Nederland gedood wordt om je mening, dat snap ik niet en ik
wil het ook niet snappen. Ik hoop dat je alles dat er gebeurt is bent vergeten
bent en dat je nu fijn rust.





Ik leef met je mee
Heleen. 
Op 7 mei 2002
om 20:25 getekend door:
H.e.l.e.e.n. .t.e.n. .B.r.u.g.g.e.n.c.a.t.e.
Dit is niet ok
Voor de beste man van de wereld.
U bent in mijn ogen een kanjer. Een man van woord en ik weet zeker ook van daad. Een man naar mijn hart.
RUST IN VREDE

Familie, vrienden en kennissen heel veel sterkte met dit grootse verlies 
Op 7 mei 2002
om 20:25 getekend door:
C.h.a.n.t.a.l. .K.o.l.k.
Dit is niet ok
Heer Fortuyn,

Verbijstering alom. Net thuis hoorde ik van deze gruweldaad. Pim Fortuyn monddood! Iets dat onvoorstelbaar leek en niet had mogen gebeuren is dan toch realiteit. Het is te triest voor woorden. In een maatschappij waarin de wonden van de terreuraanslag van 11 september 2001 nog worden gelikt.
Ik kan er met mijn verstand niet bij. Ik hoop, en meer dan hopen kan nu echt niet meer, dat uw dood de wereld wakker schudt, gelijk met uw signalen aan het politieke bestel.

Hoewel niet meer fysiek aanwezig zal ik mij u blijven herinneren als een mens met idealen, welke hoewel soms lastig verdedigbaar, niet werden verlochend.

Ondanks dat u uw levenstaken niet heeft kunnen volbrengen, heeft u redenen te over om tevreden terug te kunnen kijken.

Wellicht tot ooit ziens.

Mijn adhesie gaat uit naar uw nabestaanden en ik wens hen alle sterkte in deze onmogelijke tijden.

Fred Krijbolder,
Den Haag 8 mei 2002 
Op 7 mei 2002
om 20:25 getekend door:
F.r.e.d. .K.r.i.j.b.o.l.d.e.r.
Dit is niet ok
< Vorige        1 ... 597 598 599 600 601 602 603 ... 1197      Volgende >
Dit register is aangemaakt door:
beheerder
op 6 mei 2002

Contact met beheerder >
Contact met beheerder:


  annuleren

Register verlengen >
Voor dit register is het helaas niet mogelijk een boekje te maken.
Hou me op de hoogte
Wilt u op de hoogte gehouden worden als er nieuwe (nationale) registers geopend worden? Condoleance.nl biedt verschillende mogelijkheden om op de hoogte te blijven, zoals e-mail, Twitter en SMS. Foto