Prof. Dr. Pim Fortuyn

Prof. Dr. Pim Fortuyn

19 februari 1948 - 6 mei 2002

Ik zal zeggen wat ik denk,
en ik zal doen wat ik zeg...

Op 6 mei, even na zes uur, werd Pim Fortuyn in het Hilversumse Mediapark door meerdere schoten getroffen. Hij had kort daarvoor meegewerkt aan een rechtstreekse radio-uitzending.

Volgens de laatste peilingen zou zijn Lijst Fortuyn de Tweede Kamer-verkiezingen van 15 mei gaan winnen, waarmee het door hem nagestreefde premierschap binnen handbereik lag. Negen dagen voor deze verkiezingen overleed Pim Fortuyn, kort na de aanslag, aan zijn verwondingen.

Pim Fortuyn werd geboren in Velsen en behaalde in 1971 zijn doctoraat sociologie. Negen jaar later promoveerde hij in de sociale wetenschappen. Hij was korte tijd werkzaam bij de SER en was directeur van de OV Studentenkaart BV. In 1990 werd hij bijzonder hoogleraar aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam.

"Professor Pim" liet in de media veelvuldig van zich horen, en schuwde de controverse niet. Op flamboyante wijze verkondigde hij zijn mening, die in de loop der jaren zijn neerslag vond in talloze publicaties.

Op 25 november 2001 werd hij gekozen tot lijsttrekker van Leefbaar Nederland. Sinds 20 januari voerde hij de Rotterdamse afdeling van deze partij aan, waarmee hij bij de gemeenteraadsverkiezingen een overtuigende overwinning boekte. Intussen brak hij op 9 februari met de landelijke partij, om twee dagen later de Lijst Pim Fortuyn te presenteren.

Met zijn boek "De puinhopen van paars" als leidraad begon hij aan een politieke opmars die op 6 mei op brute wijze een halt werd toegeroepen. Pim Fortuyn werd 54 jaar.
< Vorige         12481 t/m 12500 van 23934        Volgende >
Heel veel sterkte voor de familie en nabestaanden voor de komende tijd. Jammer dat je de gevolgen van jouw opkomst niet meer zult meemaken. Die zullen enorm zijn. Je was een groot man... 
Op 7 mei 2002
om 19:41 getekend door:
R.e.n.n.
Dit is niet ok
Een man met letterlijk en figuurlijk een uitgesproken mening, met de meeste was ik het niet eens maar enkele waren in mijn ogen zeer juist. Als politicus niet mijn keuze, als mens vond ik je prachtig. 
Op 7 mei 2002
om 19:41 getekend door:
B.o.
Dit is niet ok
ik vond dat je een ontzettende goedeman was en eindelijk was er eens iemand die eens durfde te zeggen wat hij dacht. 
Op 7 mei 2002
om 19:41 getekend door:
T.a.m.a.r.a.
Dit is niet ok
ik hield me nooit bezig met de politiek, met uw komen wel! Uw heeft mij als jongere intresse bijgebracht in politiek.
Rust in vrede, ik wens de famillie en vrienden sterkte toe. 
Op 7 mei 2002
om 19:41 getekend door:
G.e.r.b.r.i.c.h. .v.a.n. .P.e.l.t.
Dit is niet ok
Je raakte wat iedereen dacht. Een schok voor iedereen. 
Op 7 mei 2002
om 19:40 getekend door:
I.n.g.r.i.d. .B.l.o.e.m.e.r.t.
Dit is niet ok
Ik kan het gewoon nog niet geloven...
Rust zacht. En iedereen heel veel sterkte ermee. 
Op 7 mei 2002
om 19:40 getekend door:
J.o.l.a.n.d.a. .H.u.l.l.e.m.a.n.
Dit is niet ok
mijn medelven gaat uit naar de nabestaanden van Pim. Ik dacht dat het eindelijk weer goed zou gaan met ons land, maar dat kan nu niet meer... een aanslag op de deomcratie. VRESELIJK! 
Op 7 mei 2002
om 19:40 getekend door:
R.i.c.h.a.r.d.
Dit is niet ok
beste pim het was van korte duur maar je was er wel ik geloofte in jouw maar wat moet ik nu doen zal er dan iemand anders de waarheid durven zeggen ? 
Op 7 mei 2002
om 19:40 getekend door:
t.o.n. .k.o.c.h.
Dit is niet ok
Pim Fortuyn was een geweldige man die zo enorm veel heeft losgemaakt in Nederland, en ook in mij. Fantastisch gewoon! Dat dit het gevolg ervan is, vind ik niet te begrijpen. Ik hoop dat zijn ideeen voort blijven bestaan, want dat heeft hij zeker verdiend..
Pim, rust zacht..ik zal je missen.. 
Op 7 mei 2002
om 19:40 getekend door:
A.n.n.e.
Dit is niet ok
Uit het oog maar niet uit ons hart.
Bedankt Pim,goede reis,rust zacht. 
Op 7 mei 2002
om 19:40 getekend door:
i.l.s.e. .e.n. .r.e.n.e.
Dit is niet ok
Iemand schudde de politiek wakker en stak zijn nek uit boven de menigte. Helaas heerts in Nederland de sfeer dat dit niet meer kan. Je hoeft het niet met deze ideeen eens maar zijn we dan wel zo democratisch als we zeggen! We wisten nog niet of we achter Pim stonden maar als persoon zijn we zeker over hem te spreken. We zullen hem dan ook missen als die persoon die op komt voor wat hij denkt. Pim bedankt voor alles en we zullen vaak aan je terugdenken als er weer wat misgaat in de politiek 
Op 7 mei 2002
om 19:40 getekend door:
R.o.b. .e.n. .M.a.n.d.y.
Dit is niet ok
Midden in ´t leven
nog zoveel te geven
Idee en plannen te over
in één keer voorbij
Voor ons was je een kei
Pim, rust zacht... 
Op 7 mei 2002
om 19:40 getekend door:
N.a.d.j.a. .K.r.e.l.s.
Dit is niet ok
Jij hebt mijn interesse voor de politiek doen herleven. Jouw ideeën waren niet de mijne, maar je verdient wel mijn respect, door te zijn wie je was. Laat je dood niet voor niets zijn geweest, laat de hele politieke boel niet weer indutten nu.
Rust zacht, Pim om nooit te vergeten... 
Op 7 mei 2002
om 19:40 getekend door:
J.u.d.i.t.h.
Dit is niet ok
Ik hoop dat u rust vindt... 
Op 7 mei 2002
om 19:40 getekend door:
C.l.a.u.d.i.a.
Dit is niet ok
Ik wil de familie heel veel sterkte toe wensen in deze moeilijke tijd.
Pim rust zacht . 
Op 7 mei 2002
om 19:40 getekend door:
m.e.l.i.s.s.a.
Dit is niet ok
Lieve Pim
Eindelijk eens iemand die durfde te zeggen wat velen dachten.
Het gaat toch ook niet goed in Nederland??
Jij kwam voor een aantal mensen precies optijd.
We weten zeker dat er toch veel van jouw woorden zullen blijven klinken in de hoofden van zovelen.
We zullen je missen lieverd.
Veel sterkte voor iedereen die nauw bij jou betrokken is.
xxx-jes Mariska Schokker en Fam. 
Op 7 mei 2002
om 19:39 getekend door:
m.a.r.i.s.k.a. .s.c.h.o.k.k.e.r.
Dit is niet ok
Ongeloof, boosheid, verdriet dat dit kan gebeuren in Nederland. Mijn medeleven gaat uit naar familie, vrienden en dierbaren. We hebben dankzij Pim een levendige verkiezingscampagne!!
Ik ben het niet met alles eens, ik had je graag in het kabinet gezien!
Rust zacht, ik zal je niet vergeten. 
Op 7 mei 2002
om 19:39 getekend door:
V.e.r.o.n.i.q.u.e.
Dit is niet ok
Lieve Pim, dit heb je niet verdiend je was een lieve en grappige man WAAROM DAN??? at your service rust zacht... 
Op 7 mei 2002
om 19:39 getekend door:
K.i.o.n.a.
Dit is niet ok
ik wens familie en vrienden heel veel sterkte met dit grote verlies.
Niemand verdient zo'n einde en Pim zeer zeker niet. 
Op 7 mei 2002
om 19:39 getekend door:
j.a.c.i.n.t.h.a.
Dit is niet ok
Onbegrijpelijk dat dit in Nederland gebeurt! Boeten, omdat je iets uit wilt dragen! 
Op 7 mei 2002
om 19:39 getekend door:
B.o.u.k.j.e.
Dit is niet ok
< Vorige        1 ... 622 623 624 625 626 627 628 ... 1197      Volgende >
Dit register is aangemaakt door:
beheerder
op 6 mei 2002

Contact met beheerder >
Contact met beheerder:


  annuleren

Register verlengen >
Voor dit register is het helaas niet mogelijk een boekje te maken.
Hou me op de hoogte
Wilt u op de hoogte gehouden worden als er nieuwe (nationale) registers geopend worden? Condoleance.nl biedt verschillende mogelijkheden om op de hoogte te blijven, zoals e-mail, Twitter en SMS. Foto