Prof. Dr. Pim Fortuyn

Prof. Dr. Pim Fortuyn

19 februari 1948 - 6 mei 2002

Ik zal zeggen wat ik denk,
en ik zal doen wat ik zeg...

Op 6 mei, even na zes uur, werd Pim Fortuyn in het Hilversumse Mediapark door meerdere schoten getroffen. Hij had kort daarvoor meegewerkt aan een rechtstreekse radio-uitzending.

Volgens de laatste peilingen zou zijn Lijst Fortuyn de Tweede Kamer-verkiezingen van 15 mei gaan winnen, waarmee het door hem nagestreefde premierschap binnen handbereik lag. Negen dagen voor deze verkiezingen overleed Pim Fortuyn, kort na de aanslag, aan zijn verwondingen.

Pim Fortuyn werd geboren in Velsen en behaalde in 1971 zijn doctoraat sociologie. Negen jaar later promoveerde hij in de sociale wetenschappen. Hij was korte tijd werkzaam bij de SER en was directeur van de OV Studentenkaart BV. In 1990 werd hij bijzonder hoogleraar aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam.

"Professor Pim" liet in de media veelvuldig van zich horen, en schuwde de controverse niet. Op flamboyante wijze verkondigde hij zijn mening, die in de loop der jaren zijn neerslag vond in talloze publicaties.

Op 25 november 2001 werd hij gekozen tot lijsttrekker van Leefbaar Nederland. Sinds 20 januari voerde hij de Rotterdamse afdeling van deze partij aan, waarmee hij bij de gemeenteraadsverkiezingen een overtuigende overwinning boekte. Intussen brak hij op 9 februari met de landelijke partij, om twee dagen later de Lijst Pim Fortuyn te presenteren.

Met zijn boek "De puinhopen van paars" als leidraad begon hij aan een politieke opmars die op 6 mei op brute wijze een halt werd toegeroepen. Pim Fortuyn werd 54 jaar.
< Vorige         12641 t/m 12660 van 23934        Volgende >
Het is ongekend wat er is gebeurd. Ik was niet met alles eens wat je zei, maar dit had niemand kunnen bedenken.
Je bent gestorven en het harnas.
Rust zacht Pim.

Erna 
Op 7 mei 2002
om 19:28 getekend door:
e.r.n.a.
Dit is niet ok
hoe heeft dit kunnen gebeuren dit is toch niet normaal !!!

Pim we zullen je allemaal Missen

veel sterkte

M Vonk 
Op 7 mei 2002
om 19:28 getekend door:
M. .V.o.n.k.
Dit is niet ok
Nooit zullen we weten of nederland anders zou zijn geworden, pim rust in vrede je gedachten leven voort. 
Op 7 mei 2002
om 19:28 getekend door:
A.n.d.r.é. .e.n. .I.n.g.r.i.d. .Z.a.n.d.v.l.i.e.t.
Dit is niet ok
Lieve Pim

Ik vindt het vreselijk dat je niet meer hier in ons midden bent.
Je kwam bij mij altijd over als een lieve, charmante en integer man.
Wat jij aangedurfd hebt zal niemand meer aandurven!
Jammer.
Dag Pim een vredevolle reis naar je moeder in de hemel. 
Op 7 mei 2002
om 19:28 getekend door:
T.h.e.o. .W.a.n.d.e.r.s.
Dit is niet ok
Aan alle naasten van dhr. P. Fortuyn,
Veel sterkte toegewenst in deze moeilijke tijden.
Toen ik het hoorde en de beelden zag was ik met stomheid geslagen.
Dat zoiets anno 2002 hier in het "onschuldige" Nederland nog kan gebeuren.
Het is te erg voor woorden.
Ik leef met jullie mee.
Nogmaals heel veel sterkte toegewenst.
W.J.M Olree 
Op 7 mei 2002
om 19:28 getekend door:
W.o.u.t.i.&.#.8.3.6.4.;.
Dit is niet ok
beste pim je was fantasties !!!
at your service !!!
I LOVE YOU 
Op 7 mei 2002
om 19:28 getekend door:
N.I.C.K.Y.
Dit is niet ok
pim gaf de burger moed. onvoorstelbaar dat een medemens dit doet. 
Op 7 mei 2002
om 19:28 getekend door:
j.o.l.a.n.d.a. .e.n. .a.l.e.x.
Dit is niet ok
Pim,

Jouw mening werd gedeeld met een groot deel van Nederland, niet voor niets wilde zo'n groot deel van Rotterdam u als leider.
Je zal nooit uit onze harten verdwijnen noch onze gedachten.
Een man met een visie om Nederland leefbaar te maken, maar hoe ironische wordt u de dupe van een geweldsmisdrijf waar u tegen streed.

Rust zacht pim, we denken aan je! 
Op 7 mei 2002
om 19:28 getekend door:
D... .u.i.t. .V.l.a.a.r.d.i.n.e.n.
Dit is niet ok
Ik wou alleen even zeggen dat ik het heeeeeel erg vind wat hier is gebeurt! Hij was net ONZE goede man!!! Hij bracht feest in de tent. Ik zou hem graag nog een keer willen ontmoeten maar nu is dat al te laat...
Allemaal gecondoleerd. En Pim Rust In Vrede!
Vriendelijke groeten,
!!!Maaike!!! 
Op 7 mei 2002
om 19:28 getekend door:
m.a.a.i.k.e.
Dit is niet ok
Lieve Pim,

jij hebt politiek een andere dimensie meegegeven. Dank je... 
Op 7 mei 2002
om 19:28 getekend door:
D. .N.i.e.m.a.r.k.t.
Dit is niet ok
Het is niet in woorden te vertalen, hoe ik me voel.
Eindelijk was er iemand in dit polderland
die dichter bij de mensen stond dat welke politici dan ook.
Nog steeds is er woede en onbegrip.
Met tranen in mijn ogen kijk ik naar de
tv.
Pim je was een bijzonder mannetje.
een die ik niet meer snel vergeet.
mijn stem heb je, omdat je eerlijk en
oprecht was.

rust zacht lieve pim 
Op 7 mei 2002
om 19:27 getekend door:
m.a.r.c.e.l. .b.o.s.s.i.n.k.
Dit is niet ok
Lieve Pim,

Eindelijk hadden we iemand die onze gevoelens en gedachten verwoordde. Eindelijk hadden we weer wat hoop. De machteloosheid die jouw dood teweeg brengt is niet in woorden uit te drukken. Verdriet en enorme woede heb ik in mij om wat jouw is aangedaan. Waarom??? Hoe moet het nu verder??? Ik zal je nooit vergeten!! Als je van boven iets kunt doen, zorg er dan alsjeblieft voor dat er iemand naar voren komt die in jouw voetsporen treedt, al zou deze persoon jou nooit kunnen evenaren.
Pim, hou van je!!! 
Op 7 mei 2002
om 19:27 getekend door:
W.e.n.d.y. .B.o.u.w.m.a.n.
Dit is niet ok
Beste Pim, ik ben maar 12 jaar, maar toch wou ik even zeggen dat u altijd goed achter u mening stond.
Wat er met u is gebeurd had echt NOOIT mogen gebeuren.
groetjes Debby 
Op 7 mei 2002
om 19:27 getekend door:
D.e.b.b.y. .S.c.h.u.t.
Dit is niet ok
Waar moet het heen met deze wereld, met al dat zinloos geweld. Pim we zullen je missen, rust in vrede. 
Op 7 mei 2002
om 19:27 getekend door:
K.e.v.i.n.
Dit is niet ok
Beste Pim,
Ook al was ik het niet in alle opzichten met je eens..je stond tenminste ergens voor en dat kon je van de rest niet zeggen..
Jij zei wat iedereen dacht en dat maakte je supersterk!
Ik ben dan ook erg verdrietig dat dit in een democratie gebeurt..dit kan toch niet..
Rust zacht..veel sterkte aan alle nabestaanden.. 
Op 7 mei 2002
om 19:27 getekend door:
M.a.a.i.k.e.
Dit is niet ok
JOUW WORDEN WAREN GOUD! 
Op 7 mei 2002
om 19:27 getekend door:
S.t.a.n. .S.e.e.l.e.n.
Dit is niet ok
Iemand sprak de waarheid, die was hard... maar schijnbaar kan dit niet meer in Nederland!

We zullen je nooit vergeten Pim!!

Voor de familie en vrienden van Pim Fortuyn; sterkte en gecondoleerd.

Mijn stem hebben jullie
VOL = VOL

Liefs Wendy 
Op 7 mei 2002
om 19:27 getekend door:
W.e.n.d.y.
Dit is niet ok
eindelijk was je daar en ik had grote verwachtingen dat het ooit nog goed zou komen in ons land. Maar door een zo'n DEBIEL is daar abrupt een einde aan gekomen. Maar op 15 mei zal ik mijn stem wel zeker op jou uitbrengen.
Vaarwel lieve PIM.

Jacques 
Op 7 mei 2002
om 19:27 getekend door:
J.a.c.q.u.e.s. .K.a.r.s.k.e.n.s.
Dit is niet ok
Hier zijn geen woorden voor. Pim, bedankt voor alles. Dankzij jou is de politiek interressant geworden. 
Op 7 mei 2002
om 19:27 getekend door:
J.o.s.a.n.n.e. .S.c.h.e.l.l.e.k.e.n.s.
Dit is niet ok
Lieve Pim,door jou is politiek voor heel veel mensen belangrijk geworden,omdat jij de gedachten van de meeste mensen durfde te verwoorden.Door deze tragische afloop vraag ik me af of er ooit nog zo iemand als jij de moed en het lef heeft zich te uiten om de samenleving te verbeteren. 
Op 7 mei 2002
om 19:27 getekend door:
Dit is niet ok
< Vorige        1 ... 630 631 632 633 634 635 636 ... 1197      Volgende >
Dit register is aangemaakt door:
beheerder
op 6 mei 2002

Contact met beheerder >
Contact met beheerder:


  annuleren

Register verlengen >
Voor dit register is het helaas niet mogelijk een boekje te maken.
Hou me op de hoogte
Wilt u op de hoogte gehouden worden als er nieuwe (nationale) registers geopend worden? Condoleance.nl biedt verschillende mogelijkheden om op de hoogte te blijven, zoals e-mail, Twitter en SMS. Foto