Prof. Dr. Pim Fortuyn

Prof. Dr. Pim Fortuyn

19 februari 1948 - 6 mei 2002

Ik zal zeggen wat ik denk,
en ik zal doen wat ik zeg...

Op 6 mei, even na zes uur, werd Pim Fortuyn in het Hilversumse Mediapark door meerdere schoten getroffen. Hij had kort daarvoor meegewerkt aan een rechtstreekse radio-uitzending.

Volgens de laatste peilingen zou zijn Lijst Fortuyn de Tweede Kamer-verkiezingen van 15 mei gaan winnen, waarmee het door hem nagestreefde premierschap binnen handbereik lag. Negen dagen voor deze verkiezingen overleed Pim Fortuyn, kort na de aanslag, aan zijn verwondingen.

Pim Fortuyn werd geboren in Velsen en behaalde in 1971 zijn doctoraat sociologie. Negen jaar later promoveerde hij in de sociale wetenschappen. Hij was korte tijd werkzaam bij de SER en was directeur van de OV Studentenkaart BV. In 1990 werd hij bijzonder hoogleraar aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam.

"Professor Pim" liet in de media veelvuldig van zich horen, en schuwde de controverse niet. Op flamboyante wijze verkondigde hij zijn mening, die in de loop der jaren zijn neerslag vond in talloze publicaties.

Op 25 november 2001 werd hij gekozen tot lijsttrekker van Leefbaar Nederland. Sinds 20 januari voerde hij de Rotterdamse afdeling van deze partij aan, waarmee hij bij de gemeenteraadsverkiezingen een overtuigende overwinning boekte. Intussen brak hij op 9 februari met de landelijke partij, om twee dagen later de Lijst Pim Fortuyn te presenteren.

Met zijn boek "De puinhopen van paars" als leidraad begon hij aan een politieke opmars die op 6 mei op brute wijze een halt werd toegeroepen. Pim Fortuyn werd 54 jaar.
< Vorige         13501 t/m 13520 van 23934        Volgende >
Politiek ging weer leven. Je zei dat geen wat veel Nederlanders dachten.
Het is ontzttend jammer Pim dat je zo aan je einde moest komen...hier op heeft niemand antwoord op. Het is allemaal zo zinloos...rust zacht. 
Op 7 mei 2002
om 17:46 getekend door:
C.e.e.s. .J.a.c.o.b.s.
Dit is niet ok
Gewoon in 1 woord: EEN TOFFE VENT! Je zei precies wat wie dachten en voelden.
Heel veel liefs van Linda 
Op 7 mei 2002
om 17:46 getekend door:
L.i.n.d.a. .A.r.t.s.
Dit is niet ok
dit slaat nergens op!!! 
Op 7 mei 2002
om 17:46 getekend door:
r.o.e.l.
Dit is niet ok
Jij gaf ons weer moed om over dingen te praten waar we altijd over zwegen.
waar alleen op verjaardagen over gesproken werd. maar jij verkondigde dit in het openbaar. 
Op 7 mei 2002
om 17:46 getekend door:
j.p...v.a.n. .G.r.i.e.k.e.n.
Dit is niet ok
rust zacht pim 
Op 7 mei 2002
om 17:46 getekend door:
j.o.s. .n.i.j.l.a.n.d.
Dit is niet ok
lieve pim,
jij zult altijd in mijn gedachte blijven bestaan.

rust zacht pim... 
Op 7 mei 2002
om 17:46 getekend door:
s.i.l.v.i.a.
Dit is niet ok
Pim, je zag het zelf aankomen, maar de gevestigde macht wilde je weer niet geloven. Maar je had zoals zo vaak gelijk. Daarom heeft Nederland mensen zoals jij nodig.
Met oprechte deelneming 
Op 7 mei 2002
om 17:45 getekend door:
R.o.g.e.r.
Dit is niet ok
Ik kan het nog steeds niet geloven... Waarom ... en met welk een reden?
Dacht ik dat er eindelijk een mens is, die Politiek Den Haag ging opschudden, werd jij zomaar, met bruut geweld, uit ons midden gehaald. 
Op 7 mei 2002
om 17:45 getekend door:
A.n.n.e.
Dit is niet ok
Pim, je was niet mijn vriend, maar dit heb je niet verdiend. Rust zacht. 
Op 7 mei 2002
om 17:45 getekend door:
R.o.b.
Dit is niet ok
ik was absoluut geen voorstander van je maar wat er nou gebeurt is dat verdiend geen mens dit is gewoon schandalig voor de samenleving ik hoop dat de partij pim fortuyn blijft bestaan en ik hoop dat julie twee keer zo hard terug slaan EN PIM IK HOOP DAT JE RUST ZAL VINDEN BOVEN BIJ GOD.
GROETJES PATRICK NOORDWIJK 
Op 7 mei 2002
om 17:45 getekend door:
p.a.t.r.i.c.k.
Dit is niet ok
Pim Fortuyn is niet meer

De puinhopen van acht jaar Paars, daarmee begon zijn verkiezingsaanval op de gevestigde orde. Hij hoorde wat het volk fluisterde. Hij had de ogen open en sprak rationeel uit wat er mis was met ons land. Iets dat niet van de overige politici kon worden gezegd. De bevolking had een persoon gevonden die tussen de politiek en het volk als een tolk fungeerde. Wat nu?

Het is half zeven wanneer het bericht mij bereikt dat Pim Fortuyn is neergeschoten. Dan komen er allerlei vragen in mij naar boven. Is hij dood? Wie is de dader? Wat zijn de motieven van de dader? Steeds zap ik van Nederland 2 via RTL 4 naar SBS 6. Telkens politieke reacties van de lijsttrekkers en andere politieke kopstukken, maar nog steeds geen officiële bevestiging van hetgeen is gebeurd. Hij zou na de radio-uitzending bij 3FM met Ruud de Wild een aantal maal zijn beschoten en geraakt in borst, hals en hoofd.

Het onbegrip slaat toe. Een eerlijk, rechtvaardig mens met een duidelijke visie over de te volgen koers, is vermoord! Hieruit blijkt dat Nederland een onrechtvaardig land is waarin de veiligheid van de burgers niet kan worden gegarandeerd. De PvdA wist deze week nog te vermelden dat het wel mee viel met de problemen in ons land. Zo slecht was Nederland er niet van geworden, die acht volle jaren van gedoogbeleid. Ook Rosenmöller dacht er blijkbaar zo over, want hij nodigde Fortuyn uit om gezamenlijk een rondje door de gevaarlijke Rotterdamse wijken te lopen. Fortuyn antwoordde: &#8220;Dat ga ik niet doen, want anders ben ik binnen vijf minuten in elkaar geslagen. Dus slapend Den Haag, op het punt van de veiligheid had deze man wel degelijk gelijk.

Buiten het feit dat hij politiek goed bezig was, vond ik ook dat hij een moedig en gezellig mens was. Met moedig bedoel ik dat hij als mens leefde. Ondanks de bedreigingen ging hij door met zijn job. Hij moest Nederland veranderen en was niet bang voor aanslagen, die wel degelijk in de lucht hingen. Zijn moeder had hem in het verleden gezegd dat je niets tegen kunt houden, het komt zoals het komt. En zo dacht hij er ook over. Als ze me willen pakken, dan doen ze dat toch wel. Extra beveiliging had geen zin.

Gezellig in de zin van het woord dat hij amusement met zich meebracht. Er was spektakel op iedere plaats waar hij te bewonderen viel. Zijn humor sloeg bij mij aan. En zo wil ik hem ook blijven herinneren. Een man die zegt wat hij denkt, en doet wat hij zegt. Zo&#8217;n persoon had Nederland nodig, een volksman.

Wat nu te doen? Verkiezingen houden? Verkiezingen in een land waar je bang en voorzichtig met je mening moet omgaan. Wat heeft een mening hebben voor zin als je daardoor de dood boven het hoofd hangt. Voortaan hebben we twee dagen om te herdenken, de vierde mei dodenherdenking en de zesde mei herdenken we de dood van de democratie, de tolerantie en de vrijheid van meningsuiting.

De verkiezingen moeten gewoon plaatsvinden, omdat onze Pim de bekroning op zijn werk, zetels in het parlement, verdient. De lijst Fortuyn moet zijn visie helder overbrengen. Fortuyn heeft het startsein gegeven en wij, aanhangers van zijn visie, gaan door met het overbrengen van &#8220;zijn woord&#8221;. De dood van een nu al legendarische man, wat een onbegrijpelijk verschijnsel! 
Op 7 mei 2002
om 17:45 getekend door:
J.u.r.
Dit is niet ok
Hier zijn geen woorden voor. 
Op 7 mei 2002
om 17:45 getekend door:
F.e.r.r.y.
Dit is niet ok
Ideeën kun je niet met een kogel vermoorden. Laat de democratie zegevieren! veel sterkte voor alle nabestaanden. 
Op 7 mei 2002
om 17:45 getekend door:
B.a.r.r.o. .K.o.k.
Dit is niet ok
Een lichtend voorbeeld voor ons allen.
Soms controversieel maar altijd uit het hart, een bijzonder man.
Een groot...haast onoverkomelijk verlies voor ons Nederlanders.
Wij zullen je niet vergeten.
Groetjes aan je moeder en waak over ons.

Ron, Nathalie, Demi & Mick Hellemons 
Op 7 mei 2002
om 17:44 getekend door:
R.o.n. .H.e.l.l.e.m.o.n.s.
Dit is niet ok
Pim.

Nooit had ik gedacht dat ik wat tegen je zou zeggen. Je ideeen waren mooi verwoord. Ik was het er vaak niet mee eens. (ben meer het Melkert type weet je?) En dat zal ik ook nu niet zijn. Volgens mij zouden we best ruzie gehad kunnen hebben, als we ooit eens zouden praten. Maar weet je wat ik erg vind? Ik vind het erg dat er mensen zijn die elkaar niet verdragen, die elkaar niet respecteren. Die iemand anders dood schieten omdat ze het simpelweg niet eens zijn met de ander. Ik ken je alleen van de tv. En ik meot zeggen dat hoewel ik het neit met je eens bent, jij niet dood mag vanwege je mening. Je hebt politiek Nederland wakker geschud en dat is goed. Dat is goed. Pim je had niet dood gemogen. Pim ook nu ben je de talk of the town! Het ga je goed. 
Op 7 mei 2002
om 17:44 getekend door:
M.i.r.j.a.m. .t.e.n. .H.a.v.e.
Dit is niet ok
DUTCH POWER, EVEN IF U ARE GONE IT WILL STILL REMAIN!!!

PIM IN OUR MEMORIES 4 EVER !!

AL DIT ALLES VOOR EEN EIGEN MENING!! OPEN JE OGEN NEDERLAND!!!

EN PAARS ME AARS !!!

VOTE FOR PIM 
Op 7 mei 2002
om 17:44 getekend door:
K.R.I.M.E.L.
Dit is niet ok
Wij wensen familie,vrienden heel veel sterkte met dit absurte verlies van een man die gewoon uit kwam voor zijn eigen mening en als dat ook al niet meer mag in Nederland waar zijn we dan in godsnaam mee bezig.STERKTE!! 
Op 7 mei 2002
om 17:44 getekend door:
R.o.y.,.N.i.c.o.l.e. .&. .D.a.b.i.a.n.
Dit is niet ok
Zeer geschokt door het plotselinge heengaan.
Ontdaan door de bom die is afgegaan, het leven is kort ... te kort 
Op 7 mei 2002
om 17:44 getekend door:
W.i.m. .S.t.u.r.m.
Dit is niet ok
PIM je hebt de wereld van de andere kant laten zien goed zo..je hebt de mensen wakker geschud!!ik dacht dat wij feyenoord rotterdam hooligans $.C.F zo gek waren nou mooi niet dit gister heeft alles overtreden dat dit ken gebeuren in ons land!ik dacht dat we in een vrij land woonden maar het lijkt tog echt op een fucking democratisch land,mag je je mening niet geven of zo een woord heb ik hiervoor TRIEST!!!pim je bent en blijft de man van rotterdam dan mag je er niet meer wezen je zal altijd een plek in onze hart krijgen..PIMMETJE vatos locos 4-ever!!!feyenoord rotterdam hooligans condoleren hierbij de nalatenden van de heer PIM en wensen ze sterkte in deze moeilijke tijd...pim de wedstrijd morgen wordt aan jou opgedragen FEYENOORD-borrusia dordtmund wordt van jou...feyenoord rotterdam hooligans $.c.f...(HOOLIGAN DANNIE PEE). 
Op 7 mei 2002
om 17:44 getekend door:
d.e.n.n.i.z. .p.i.e.r.o.t.
Dit is niet ok
Pim,

Met de woorden die uit jouw mond kwamen, was ik het niet altijd eens. Jouw ideeën strookten dikwijls niet met de mijne. Het staat echter vast dat jij geen blad voor je mond hebt genomen. Gisteren toen ik je hoorde bij Ruud de Wild vroeg ik me nog af wat het zou jij worden als jij aan de macht zou komen. Wat was er dan gebeurd? We zullen het nooit weten, want gisteren werd jou zomaar, vanuit het niets, het zwijgen opgelegd. Wat je ook was en hoe je het ook zei, zo'n dood verdient niemand. Ik hoop dat je rust vind, Pim. Rust zacht. 
Op 7 mei 2002
om 17:44 getekend door:
N.a.t.a.s.c.h.a.
Dit is niet ok
< Vorige        1 ... 673 674 675 676 677 678 679 ... 1197      Volgende >
Dit register is aangemaakt door:
beheerder
op 6 mei 2002

Contact met beheerder >
Contact met beheerder:


  annuleren

Register verlengen >
Voor dit register is het helaas niet mogelijk een boekje te maken.
Hou me op de hoogte
Wilt u op de hoogte gehouden worden als er nieuwe (nationale) registers geopend worden? Condoleance.nl biedt verschillende mogelijkheden om op de hoogte te blijven, zoals e-mail, Twitter en SMS. Foto