Prof. Dr. Pim Fortuyn

Prof. Dr. Pim Fortuyn

19 februari 1948 - 6 mei 2002

Ik zal zeggen wat ik denk,
en ik zal doen wat ik zeg...

Op 6 mei, even na zes uur, werd Pim Fortuyn in het Hilversumse Mediapark door meerdere schoten getroffen. Hij had kort daarvoor meegewerkt aan een rechtstreekse radio-uitzending.

Volgens de laatste peilingen zou zijn Lijst Fortuyn de Tweede Kamer-verkiezingen van 15 mei gaan winnen, waarmee het door hem nagestreefde premierschap binnen handbereik lag. Negen dagen voor deze verkiezingen overleed Pim Fortuyn, kort na de aanslag, aan zijn verwondingen.

Pim Fortuyn werd geboren in Velsen en behaalde in 1971 zijn doctoraat sociologie. Negen jaar later promoveerde hij in de sociale wetenschappen. Hij was korte tijd werkzaam bij de SER en was directeur van de OV Studentenkaart BV. In 1990 werd hij bijzonder hoogleraar aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam.

"Professor Pim" liet in de media veelvuldig van zich horen, en schuwde de controverse niet. Op flamboyante wijze verkondigde hij zijn mening, die in de loop der jaren zijn neerslag vond in talloze publicaties.

Op 25 november 2001 werd hij gekozen tot lijsttrekker van Leefbaar Nederland. Sinds 20 januari voerde hij de Rotterdamse afdeling van deze partij aan, waarmee hij bij de gemeenteraadsverkiezingen een overtuigende overwinning boekte. Intussen brak hij op 9 februari met de landelijke partij, om twee dagen later de Lijst Pim Fortuyn te presenteren.

Met zijn boek "De puinhopen van paars" als leidraad begon hij aan een politieke opmars die op 6 mei op brute wijze een halt werd toegeroepen. Pim Fortuyn werd 54 jaar.
< Vorige         13961 t/m 13980 van 23934        Volgende >
vreselijk wat er gebeurd is. eindelijk iemand die vertelt waar het op staat en die wordt vermoord door een of andere gek. laat dit voor veel dingen een goed voorbeeld zijn en laat elkaar in zijn of haar waard. daar zijn verder nog veel meer voorbeelden van te noemen zoals bijvoorbeeld geweld rondom voetbal.
mensen: laat iedereen in zijn waarde en gun ze het recht om te zijn en te doen wat zij willen!!! 
Op 7 mei 2002
om 16:56 getekend door:
M.a.r.i.e.k.e.
Dit is niet ok
Pim je bent het slachtoffer van een vreselijke daad. We vonden het prettig om naar je te luisteren. Soms konden we het met je eens zijn soms ook niet. Maar je durfde het te zeggen. Voor een ieder duidelijk. Je draaide er niet omheen.
Dat zoiets kan gebeuren in een democraties land als Nedeland. Hoe zal dit verder gaan? Hierdoor zijn wij diep getroffen. Getekend door Jan en Marja op 7 mei. 
Op 7 mei 2002
om 16:56 getekend door:
J.a.n./.M.a.r.j.a.
Dit is niet ok
Allerbeste Pim,

Wat een vreselijk trietste gebeurtenis; doodgeschoten door een ultra-linkse dierenrechtenactivist!
Ik zie niet in wat het welzijn van dieren opschiet met de dood van een goed mens als Pim. Als het een allochtoon was geweest, had ik er nog iets van begrepen...
Heel erg bedankt voor alles wat je ons, nederlanders, hebt kunnen geven in je te korte politieke carriere. Er had veel meer voor jou ingezeten. Maar laten we met z'n allen afmaken wat jij begonnen bent, dan was je dood niet voor niets: stem dus de 15e op LPF!
@ your service! 
Op 7 mei 2002
om 16:55 getekend door:
T.e.d.o.
Dit is niet ok
alle stemmen voor LPG 
Op 7 mei 2002
om 16:55 getekend door:
Dit is niet ok
PIM...
een groot man is niet meer,
woorden schieten tekort,
onze democratie is met jou gestorven ,
hopelijk worden jouw idealen toch nagestreefd,
jij blies de politiek weer leven in, schudde iedereen wakker,
door je "oprechte" doordrammerij zullen de mensen je nimmer vergeten.
het ga je goed Pim.
AT YOU'RE SERVICE!!! 
Op 7 mei 2002
om 16:55 getekend door:
f.a.m...v.a.n. .d.i.j.k. .t.e. .U.t.r.e.c.h.t.
Dit is niet ok
er fonkelt sinds gisteren een ster meer aan de hemel...

onvoorstelbaar. 
Op 7 mei 2002
om 16:55 getekend door:
C.a.r.o.l.a.
Dit is niet ok
Pim jij hebt denhaag wakker geschud ze zullen je nooit vergeten.
Ik condoleer hierbij ook de nabestaanden van Prof. Dr. Pim 
Op 7 mei 2002
om 16:55 getekend door:
a.n.o.n.i.e.m.
Dit is niet ok
Iemand die voor zijn mening durfde uit te komen is op mensonwaardige wijze afgeslacht. Onze samenleving is gisteren vlak na 18:00 uur ook een beetje gestorven. Ik zit nu naar 3fm te luisteren. Het ooggetuigenverslag dat ik nu hoor heeft mij besloten om deze condeleance te schrijven. Dit uit respect voor de Mens Pim Fortuyn.
Ik wens iedereen sterkte ook de dwazen onder ons. Wat vond Pim van de doodsstraf !!! 
Op 7 mei 2002
om 16:55 getekend door:
R.o.b. .V.a.n.d.e.r.b.r.o.e.c.k.
Dit is niet ok
Het doet zooo zeer.Het is niet te geloven, niet te bevatten maar...het is wel waar
Ik hoop dat ze de dader 3 koogels door zijn kloote heen jagen!

Pimmetje rust zacht 
Op 7 mei 2002
om 16:55 getekend door:
N.a.t.a.s.j.a. .S.k.u.l.a.
Dit is niet ok
Met oprechte deelneming 
Op 7 mei 2002
om 16:55 getekend door:
r...j...g...v...d...g.r.a.a.f.
Dit is niet ok
Pim, In ons hart zul je altijd blijven voortbestaan. Eindelijk was er iemand die de waarheid durfde te spreken! Nederland zal je missen!! Heel veel sterkte toegewenst aan de nabestaanden! Je bent niet dood moet je weten, je bent pas dood als wij je zijn vergeten! Zoveel losgemaakt, zoveel gezegd, zoveel gedaan, maar echt veel te vroeg heengegaan!! Rust in vrede. AT YOUR SERVICE till the end... 
Op 7 mei 2002
om 16:55 getekend door:
A.n.o.u.k.
Dit is niet ok
In een land waar vrijheid van meningsuiting ZO belangrijk is mag dit niet gebeuren. We moeten ons niet de mond laten snoeren door 1 zo'n idioot. Pim zou verder willen, laten wij dat ook doen.

We zullen je missen 
Op 7 mei 2002
om 16:55 getekend door:
E... .W.a.l.r.a.v.e.n.
Dit is niet ok
beste vrienden van Pim.

Pim is niet meer , een man die durft te zeggen wat duizenden mensen alleen op feestjes en op hun werk bespreken is vermoord om zijn idealen.
Links Nederland en de media hebben hem de strop omgedaan een gek is als beul opgetreden, zoals Pim zelf zei de politiek kan zijn handen niet in onschuld wassen.
Familie en vrienden van Pim, gecondoleerd Pim stond voor iets ,Pim stond voor Nederland en zijn bewoners ga door met de lijst L.P.F. wij zouden op jullie stemmen en dat doen we alsnog.
het wordt tijd dat er een andere wind in Nederland gaat waaien onze hoop was Pin en onze hoop blijft Pim sterkte. 
Op 7 mei 2002
om 16:55 getekend door:
J.a.n.
Dit is niet ok
Ik ben sprakeloos...
Pim, we zullen je nooit vergeten! 
Op 7 mei 2002
om 16:55 getekend door:
J.i.t.s.k.e.
Dit is niet ok
PIM, We kunnen het nog steeds niet bevatten, waarom???
We zullen je nooit vergeten!!!

At your Service 
Op 7 mei 2002
om 16:54 getekend door:
J.o.o.s.t.
Dit is niet ok
Ik heb hier geen woorden voor...

Allemaal heel veel sterkte. 
Op 7 mei 2002
om 16:54 getekend door:
P.a.t.r.i.c.i.a.
Dit is niet ok
'Zijn 'Service',tot zwijgen gebracht,
de Democratie door kogels verkracht!!

Nederland gecondoleerd... 
Op 7 mei 2002
om 16:54 getekend door:
G.e.r.a.r.d. .P.e.t.e.r.s.
Dit is niet ok
niet te geloven, ik heb er gewoon geen woorden voor. Je had overal zo'n uitgesproken mening over, maakte me geinteresseerd in de politiek.
En nu... ik denk dat iedereen hierover wel dezelfde mening heeft; dit kan gewoon niet...
heel veel sterkte voor iedereen
liefs Miriam 
Op 7 mei 2002
om 16:54 getekend door:
m.i.r.i.a.m.
Dit is niet ok
De stilte bij je huis gisteren was passend, met jouw dood zijn we namelijk weer stil. Je bent nu bast in een betere wereld. 
Op 7 mei 2002
om 16:54 getekend door:
G.i.o.v.a.n.n.i. .W.a.s.s.e.n.
Dit is niet ok
Het is echt te gek voor woorden dat dit in een land als Nederland kan gebeuren. Pim we zullen je missen. Je ideeën waren fantastisch. Ik hoop dat jouw lijst verder gaat met jouw ideeën.
Rust in vrede. 
Op 7 mei 2002
om 16:54 getekend door:
D.a.v.e.
Dit is niet ok
< Vorige        1 ... 696 697 698 699 700 701 702 ... 1197      Volgende >
Dit register is aangemaakt door:
beheerder
op 6 mei 2002

Contact met beheerder >
Contact met beheerder:


  annuleren

Register verlengen >
Voor dit register is het helaas niet mogelijk een boekje te maken.
Hou me op de hoogte
Wilt u op de hoogte gehouden worden als er nieuwe (nationale) registers geopend worden? Condoleance.nl biedt verschillende mogelijkheden om op de hoogte te blijven, zoals e-mail, Twitter en SMS. Foto