Prof. Dr. Pim Fortuyn

Prof. Dr. Pim Fortuyn

19 februari 1948 - 6 mei 2002

Ik zal zeggen wat ik denk,
en ik zal doen wat ik zeg...

Op 6 mei, even na zes uur, werd Pim Fortuyn in het Hilversumse Mediapark door meerdere schoten getroffen. Hij had kort daarvoor meegewerkt aan een rechtstreekse radio-uitzending.

Volgens de laatste peilingen zou zijn Lijst Fortuyn de Tweede Kamer-verkiezingen van 15 mei gaan winnen, waarmee het door hem nagestreefde premierschap binnen handbereik lag. Negen dagen voor deze verkiezingen overleed Pim Fortuyn, kort na de aanslag, aan zijn verwondingen.

Pim Fortuyn werd geboren in Velsen en behaalde in 1971 zijn doctoraat sociologie. Negen jaar later promoveerde hij in de sociale wetenschappen. Hij was korte tijd werkzaam bij de SER en was directeur van de OV Studentenkaart BV. In 1990 werd hij bijzonder hoogleraar aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam.

"Professor Pim" liet in de media veelvuldig van zich horen, en schuwde de controverse niet. Op flamboyante wijze verkondigde hij zijn mening, die in de loop der jaren zijn neerslag vond in talloze publicaties.

Op 25 november 2001 werd hij gekozen tot lijsttrekker van Leefbaar Nederland. Sinds 20 januari voerde hij de Rotterdamse afdeling van deze partij aan, waarmee hij bij de gemeenteraadsverkiezingen een overtuigende overwinning boekte. Intussen brak hij op 9 februari met de landelijke partij, om twee dagen later de Lijst Pim Fortuyn te presenteren.

Met zijn boek "De puinhopen van paars" als leidraad begon hij aan een politieke opmars die op 6 mei op brute wijze een halt werd toegeroepen. Pim Fortuyn werd 54 jaar.
< Vorige         14101 t/m 14120 van 23934        Volgende >
Voor één keer in mijn leven wist ik zeker op wie ik zou gaan stemmen. Jouw idealen, waren de mijne. Ik was het niet met alles eens wat je zei, maar had graag gezien dat je je ideeën tot uitvoer had kunnen brengen. Daarna hadden we kunnen beoordelen of je inderdaad kon waarmaken wat je zei. Maar deze kans werd je niet gegeven. Hoezo democratie? Dit is een volkomen zinloze actie geweest. Pim, rust zacht en hopelijk zet iemand anders jouw idealen voort.
Inge 
Op 7 mei 2002
om 16:39 getekend door:
I.n.g.e.
Dit is niet ok
Alles is al gezegd behalve dit: uiterst links deugt niet en is verantwoordelijk voor wat er is gebeurd.
Wij wensen familie en vrienden van dr. Pim Fortuyn sterkte om dit verlies te verwerken. 
Op 7 mei 2002
om 16:39 getekend door:
H.e.r.m.a.n. .e.n. .C.a.r.l.a. .M.u.l.d.e.r.
Dit is niet ok
Pim, je moeder heeft op haar sterfbed nog gesmeekt, GA NIET IN DE POLITIEK!!!
Had maar naar moeders geluisterd!

We zullen "paars" en de media, die vele uitspraken verdraaide, dit niet in dank afnemen!!!
We zullen je missen, ouwe Rotturdammer!!! 
Op 7 mei 2002
om 16:39 getekend door:
D.a.n.i.ë.l.l.e.
Dit is niet ok
Nog net voor je premier zou worden word je op een hele laffe wijze van het leven beroofd!! Rest in Peace Pim! 
Op 7 mei 2002
om 16:39 getekend door:
I.a.n. .K.n.e.e.p.k.e.n.s.
Dit is niet ok
Dit zinloze leed dat de familie en vrienden van Dhr. Fortyun zijn aangedaan is onbegrijpelijk. Ik wens zijn familie en vrienden heel veel sterkte toe bij het verwerken van dit afschuwelijke, oneerlijke verlies. Ik was het niet eens met zijn politieke stellingen, maar om iemand zo uit het leven weg te rukken is weerzinwekkend. Dieper dan dit kan onze vrije samenleving niet zinken.

"Ook al zwicht het leven voor de dood, de geest sterft niet" 
Op 7 mei 2002
om 16:38 getekend door:
C... .C.o.l.l.i.n.
Dit is niet ok
Het moet lijken alsof Nederland een land van vrije meningsuiting is. De moord op Pim Fortuyn is een bewijs van het tegendeel. Ik zie de toekomst van Nederland met veel zorgen tegemoet. Wat moeten we nu zonder Pim? Hij was tenminste een politicus van formaat die Nederland leefbaar wilde maken. Hij had de courage voor zijn mening uit te komen, wat blijkbaar in dit corrupte landje niet is toegestaan. Aan de democratische toekomst van ons vaderland is hierdoor abrupt een afschuwelijk einde gekomen. Degene(n) die dit op zijn geweten heeft/hebben, moet(en) hier intens voor boeten.
Pim, I'll be at your service now and for ever!.
Rust in vrede, je verdient het. 
Op 7 mei 2002
om 16:38 getekend door:
Y.v.o.n.n.e.
Dit is niet ok
Pim, je had een aantal overeenkomstige karakter-kenmerken in je horoscoop vergeleken met die van mij en je was in je doen en laten soms heel spiegelend en herkenbaar...ik voel me daarom ook heel aangeslagen en heb er verdriet om...ik vind je een moedig en eerlijk man en heb veel respect voor je ziel en persoonlijkheid...ik wens je veel liefde en licht toe en een mooi, leerzaam nieuw leven strax...
Vaarwel en misschien tot ziens...
Groet van Plutonique 
Op 7 mei 2002
om 16:38 getekend door:
P.l.u.t.o.n.i.q.u.e.
Dit is niet ok
LIEVE PIM, JE BLIJFT ALTIJD IN ONZE HARTEN LEVEN EN WE ZULLEN ALTIJD VAN JE BLIJVEN HOUDEN!WE HOPEN DAT PIM IN DE HEMEL IS BIJ DE SCHEPPER WAAR IEDEREEN GELIJK IS. VEEL STERKTE TOEGEWENST VOOR ZIJN FAMILIE EN VRIENDEN.GROETJES ANITA EN MARIELLE 
Op 7 mei 2002
om 16:38 getekend door:
A.n.i.t.a. .e.n. .M.a.r.i.e.l.l.e.
Dit is niet ok
Waarom nou Pim, waarom is er iemand zooo gek in zijn hoofd? Alleen omdat diegene weet dat Pim over alles gelijk heeft!! Zielig hoor om zo aan je einde te komen!! Pim,RUST ZACHT EN MAAK JE GEEN ZORGEN OVER ONS..WIJ REDDEN ONS WEL .
Dikke kus van Nathalie 
Op 7 mei 2002
om 16:38 getekend door:
N.a.t.h.a.l.i.e. .L.a.s.s.c.h.u.i.t.
Dit is niet ok
Dit heb je niet verdiend, nadat je Nederland zoveel hebt gegeven. Hopelijk zal je energie en inspiratie nog lang blijven doorklinken in ons landje!

Rust zacht.

Debra 
Op 7 mei 2002
om 16:38 getekend door:
D.e.b.r.a.
Dit is niet ok
Ook al was ik het niet met Pims ideëen eens, dit had niet mogen gebeuren. Mensen kunnen het misschien niet met elkaar eens zijn, maar iemand daarom dood te schieten, gaat te ver. Pim, rest in peace. 
Op 7 mei 2002
om 16:38 getekend door:
Dit is niet ok
Nederland glijdt af naar terreur als wij dit tolereren.
Samen moeten wij hier tegen optreden, willen onze kinderen nog een toekomst hebben.
Agressie en geweld was je vreemd en verafschuwde je.
Ga daarboven op de zelfde wijze verder zoals je hier beneden ook deed, de troon die je ambieerde, is je ontnomen door een lafhartige daad, maar daarboven wacht je een nieuwe troon, zodat je kunt regeren over de gehele wereld.
Rust zacht Pim en waak over ons.

One day you will return 
Op 7 mei 2002
om 16:38 getekend door:
K.o.r.t.z. .H...F...
Dit is niet ok
WAAROM??? Mag je niet meer voor je mening uitkomen? 
Op 7 mei 2002
om 16:38 getekend door:
W.i.l.m.a. .T.i.e.n.
Dit is niet ok
We zullen je nooit vergeten!!!
Dank je wel Pim

At your service 
Op 7 mei 2002
om 16:38 getekend door:
j.o.r.i.s. .e.n. .m.a.r.k.
Dit is niet ok
Beste Pim

Eigenlijk valt er niets te zeggen.Dit had nit mogen gebeuren.

Rust zacht. 
Op 7 mei 2002
om 16:38 getekend door:
j.e.n.n.y. .&. .A.n.n.y. .D.e. .S.t.a.p.p.e.r.s.
Dit is niet ok
Geschokt en ontdaan reageerden wij allen gisteravond bij het horen van de aanslag. Is dit dan toekomstig democratisch Nederland?
Laten we allen hier bij stil staan en elkaar respecteren om wie we zijn en wat we denken.
Jolande. 
Op 7 mei 2002
om 16:38 getekend door:
Dit is niet ok
Om ziek van te worden. Wat een idioot. Ik wens de familie en naasten veel sterkte. 
Op 7 mei 2002
om 16:37 getekend door:
D.a.p.h.n.e.
Dit is niet ok
Als dit de toekomst is van Nederland dan hoop ik dat Nederland geen toekomst heeft. 
Op 7 mei 2002
om 16:37 getekend door:
A.r.n.o.l.d. .M.ä.k.e.l.
Dit is niet ok
Geschokt en verbijsterd zijn wij door dit vreselijke nieuws. Hoe kon dit gebeuren? Wij wensen familie en vrienden van Pim heel veel sterkte met dit grote verlies.
Pim, rust in vrede.
Suzan. Charlotte en Jeroen 
Op 7 mei 2002
om 16:37 getekend door:
S.u.z.a.n. .L.a.n.t.i.n.g.
Dit is niet ok
Onvoorstelbaar! Ik was het niet altijd eens met je standpunten, maar had enorme bewondering voor je eerlijke en directe manier van optreden. Je hebt een hoop losgemaakt in onze samenleving. Ik wens alle familieleden en vrienden van Pim de kracht toe om dit enorme verlies te verwerken.
Bianca 
Op 7 mei 2002
om 16:37 getekend door:
B.i.a.n.c.a.
Dit is niet ok
< Vorige        1 ... 703 704 705 706 707 708 709 ... 1197      Volgende >
Dit register is aangemaakt door:
beheerder
op 6 mei 2002

Contact met beheerder >
Contact met beheerder:


  annuleren

Register verlengen >
Voor dit register is het helaas niet mogelijk een boekje te maken.
Hou me op de hoogte
Wilt u op de hoogte gehouden worden als er nieuwe (nationale) registers geopend worden? Condoleance.nl biedt verschillende mogelijkheden om op de hoogte te blijven, zoals e-mail, Twitter en SMS. Foto