Prof. Dr. Pim Fortuyn

Prof. Dr. Pim Fortuyn

19 februari 1948 - 6 mei 2002

Ik zal zeggen wat ik denk,
en ik zal doen wat ik zeg...

Op 6 mei, even na zes uur, werd Pim Fortuyn in het Hilversumse Mediapark door meerdere schoten getroffen. Hij had kort daarvoor meegewerkt aan een rechtstreekse radio-uitzending.

Volgens de laatste peilingen zou zijn Lijst Fortuyn de Tweede Kamer-verkiezingen van 15 mei gaan winnen, waarmee het door hem nagestreefde premierschap binnen handbereik lag. Negen dagen voor deze verkiezingen overleed Pim Fortuyn, kort na de aanslag, aan zijn verwondingen.

Pim Fortuyn werd geboren in Velsen en behaalde in 1971 zijn doctoraat sociologie. Negen jaar later promoveerde hij in de sociale wetenschappen. Hij was korte tijd werkzaam bij de SER en was directeur van de OV Studentenkaart BV. In 1990 werd hij bijzonder hoogleraar aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam.

"Professor Pim" liet in de media veelvuldig van zich horen, en schuwde de controverse niet. Op flamboyante wijze verkondigde hij zijn mening, die in de loop der jaren zijn neerslag vond in talloze publicaties.

Op 25 november 2001 werd hij gekozen tot lijsttrekker van Leefbaar Nederland. Sinds 20 januari voerde hij de Rotterdamse afdeling van deze partij aan, waarmee hij bij de gemeenteraadsverkiezingen een overtuigende overwinning boekte. Intussen brak hij op 9 februari met de landelijke partij, om twee dagen later de Lijst Pim Fortuyn te presenteren.

Met zijn boek "De puinhopen van paars" als leidraad begon hij aan een politieke opmars die op 6 mei op brute wijze een halt werd toegeroepen. Pim Fortuyn werd 54 jaar.
< Vorige         14521 t/m 14540 van 23934        Volgende >
Hierbij betuigen wij ons medeleven met de nabestaanden van Pim Fortuyn en wensen hen in de toekomst veel sterkte om dit verlies te dragen. Het zal voor zijn partij ook een groot verlies zijn om de stuwende kracht te verliezen,we wensen ook U veel sterkte voor de toekomst. 
Op 7 mei 2002
om 15:52 getekend door:
F.a.m...C...E.c.k.h.a.r.d.t.
Dit is niet ok
 
Op 7 mei 2002
om 15:52 getekend door:
R. .t.o.p.f.e.r.
Dit is niet ok
Sterkte met dit oneerlijke verlies.
Wij wensen de familie, vrienden, kennissen, collega's en iedereen die op hem stemde heel veel sterkte toe.

Francis Goya is hier van toepassing
song: If I Only Had Time

rust in vrede Prof. Dr. Pim Fortuyn 
Op 7 mei 2002
om 15:52 getekend door:
f.a.m.i.l.i.e. .R...T...
Dit is niet ok
Pim waar jij voor stond daar had iedereen een mening over.
het spijt me dat jij en ik die mening niet meer kunnen delen
een laatste groet, 
Op 7 mei 2002
om 15:52 getekend door:
e...s.w.i.e.r.s.
Dit is niet ok
Beste familie en andere bekenden van Pim.

Afscheid nemen doet pijn.
Afscheid nemen op deze manier doet verschrikkelijk.

Een Nederlands onwaardige manier.

Sterkte 
Op 7 mei 2002
om 15:52 getekend door:
L... .v... .B.o.x.t.e.l.
Dit is niet ok
PIM IK HOOP DAT JOU WERK WORDT DOORGEZET WANT DAT IS ECHT NODIG IN DIT LAND. DIT IS GEWOON WALGELIJK EN GEBEURT VEELSTE VEEL. EN WIJ KIJKEN OP JOU TERUG ALS EEN MAN WAT WEER LEVEN IN NEDERLAND BRACHT. RUST ZACHT 
Op 7 mei 2002
om 15:52 getekend door:
a.n.g.e.l.a.
Dit is niet ok
echt vergeten zla ik u nooit ik zie u daarboven als ik naar u kijk op tv of op een foto schieten er tranen in mijn ogen in mijn ogen was u al de minister president!! echt u verdient het meer dan ieder ander. WAAROM WAAROM ONZE PIM! rust zacht voor altijd bnet u bij me! heel erg veel liefss 
Op 7 mei 2002
om 15:52 getekend door:
a.l.e.x.a.n.d.r.a.
Dit is niet ok
pim jij vond net als vele nederlanders dat er wat moest veranderen in dit land met het verschil dat jij het durfde te zeggen ik en mijn familie vonden jou een leuke charismatische man en jou dood is een groot verlies voor de hele nederlandse bevolking maar we zullen je nooit vergeten 
Op 7 mei 2002
om 15:52 getekend door:
j.o.k.e. .l.e.e.u.w.e.s.t.e.y.n.
Dit is niet ok
Pim,

Jij hebt het begrip democratie opnieuw bewust gemaakt bij de mensen in Nederland. Dat is een enorme verdienste waarvoor veel mensen je erkentelijk zullen blijven.
Mijn condoleances gaan uit naar je naaste vrienden en familie.

Bart 
Op 7 mei 2002
om 15:52 getekend door:
B.a.r.t. .Z.o.n.n.e.n.b.e.r.g.
Dit is niet ok
pim,
woorden schieten te kort. ik kan dit niet geloven. het einde van de democratie. je zal toekijken van achter een wolk om te zien hoe jouw partij wint,

rust zacht my hero 
Op 7 mei 2002
om 15:52 getekend door:
r.o.b.
Dit is niet ok
rust zacht pim .
dit heb je niet verdiend.

alle familie en vrienden van Pim Fortuyn veel sterkte toegewenst de komende tijd. 
Op 7 mei 2002
om 15:51 getekend door:
m.a.r.i.s.k.a.
Dit is niet ok
Mijn condoleances aan Pim's familie, vrienden, kenissen en collega's. Ik had je graag als Minister-president gezien...

Rust in vrede... 
Op 7 mei 2002
om 15:51 getekend door:
K.e.v.i.n. .v.a.n. .O.v.e.r.b.e.e.k.
Dit is niet ok
Je eigen mening geven kwam je duur te staan. Maar jouw mening zal niet snel meer vergeten worden.
Al was ik het niet altijd met je opvattingen eens, je was een dapper man met karakter. Rust zacht Pim. 
Op 7 mei 2002
om 15:51 getekend door:
A.n.n.e.m.i.e.k.e.
Dit is niet ok
Hier zijn geen woorden voor.

Rust zacht 
Op 7 mei 2002
om 15:51 getekend door:
H.e.l.m.a.
Dit is niet ok
Het is betreurenswaardig dat in Nederland iemand zijn leven niet meer zeker is als hij/zij een andere dan de gangbare mening verkondigt.

Jij was zo dapper om dat wel te doen en werd vermoord door een extremist.

Hopelijk heeft het geholpen en is nu de weg vrij voor werkelijke vrijheid van meningsuiting. 
Op 7 mei 2002
om 15:51 getekend door:
z.w.a.v.e.l.
Dit is niet ok
pim, jij stond voor democratie, die is nu naar de knoppen!! jij wist wat de burgers dachten, je boodschap is overgekomen. rust in vreda

k.n. visbach 
Op 7 mei 2002
om 15:51 getekend door:
k.e.v.i.n. .v.i.s.b.a.c.h.
Dit is niet ok
mijn oprechte deelneming voor familie en vrienden. 
Op 7 mei 2002
om 15:51 getekend door:
a.u.k.j.e. .d.e. .r.o.o.i.j.
Dit is niet ok
Pim,

Afschuwelijk dat dit heeft moeten gebeuren. Ik kan het nog steeds niet geloven. Ik zou al op je stemmen, maar nu zeker. Zinloos geweld heeft een nieuwe betekenis gekregen, onbegrijpelijk dat dit gebeurt is. de wereld heeft 11 september, wij hebben nu 6 mei, die ook nooit meer hetzelfde zal zijn. Pim, het ga je goed.

Yorick 
Op 7 mei 2002
om 15:51 getekend door:
y.o.r.i.c.k.
Dit is niet ok
Pim,
Dank voor je spontaniteit.
Dank voor eye openers.
Het kan daadwerkelijk anders!
Het ga je goed kerel.
See you in heaven 
Op 7 mei 2002
om 15:51 getekend door:
H.a.n. .M.a.r.k.e.r.i.n.k.
Dit is niet ok
Politiek werd weer voor de mensen...
Sinds jaren sprak men op straat niet meer over het weer maar weer over politieke issues. Gezondheidszorg, onderwijs maar vooral veiligheid en de zg consencispolitiek: teveel praten en uiteindelijk iets beslissen waarmee niemand echt tevreden is.

Je gaf heel veel mensen hoop, hoop op betere tijden met een politiek die de mensen daadwerkelijk zou vertegenwoordigen. Hoop op een echte VOLKSVERTEGENWOORDIGING.

Eén enkel individu heeft die hoop, een hoop van een groot deel van de bevolking doen vervliegen.

Pim, we zullen je missen, we zullen je niet vergeten en ik weet zeker: vroeg of laat zal er iemand opstaan die opnieuw durft te zeggen:
ik heb een mening, en ik sta ervoor!

Tot slot wil ik alle familie, vrienden en geestverwanten sterkte toewensen, we zullen het nodig hebben.

Steven Prins,
normaal zelfstandig ondernemer te Zeeland, nu vooral een teleurgesteld en verdrietig mens. 
Op 7 mei 2002
om 15:51 getekend door:
S.t.e.v.e.n. .P.r.i.n.s.
Dit is niet ok
< Vorige        1 ... 724 725 726 727 728 729 730 ... 1197      Volgende >
Dit register is aangemaakt door:
beheerder
op 6 mei 2002

Contact met beheerder >
Contact met beheerder:


  annuleren

Register verlengen >
Voor dit register is het helaas niet mogelijk een boekje te maken.
Hou me op de hoogte
Wilt u op de hoogte gehouden worden als er nieuwe (nationale) registers geopend worden? Condoleance.nl biedt verschillende mogelijkheden om op de hoogte te blijven, zoals e-mail, Twitter en SMS. Foto